image000000 228 listopada 2020 r. do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Turzy Małej (gm. Lipowiec Kościelny) trafił nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy Iveco EuroCargo. Zakup pojazdu za kwotę niespełna  866 tyś. zł.  umożliwiły środki finansowe pozyskane z Urzędu Gminy Lipowiec Kościelny, dotacji ksrg oraz dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Długo oczekiwany przez strażaków samochód posiada zbiornik wody o pojemności 3500 litrów oraz autopompę o wydajności 2800 l/min. Przestronna kabina umożliwia komfortową jazdę sześcioosobowej załodze, zaś napęd na cztery koła czyni ten pojazd jeszcze bardziej uniwersalnym. Wóz bojowy został częściowo wyposażony, m. in w motopompę szlamową, piłę ratowniczą, wyciągarkę elektryczną i drabinę nasadkową czteroprzęsłową. Przed wprowadzeniem samochodu do gotowości bojowej zostanie on doposażony w niezbędny sprzęt i armaturę wodno – pianową znajdujące się na wyposażeniu jednostki OSP Turza Mała.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mławie przez wiele lat współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Turzy Małej obserwowała duże zaangażowanie druhów w zakresie spraw związanych z ochroną przeciwpożarową, jak również funkcjonowaniem lokalnej straży. Kompetencje druhów, właściwie prowadzona konserwacja pojazdów oraz pozostałego sprzętu, ład i porządek w obiekcie oraz na przyległym terenie pozwalają z pełnym przekonaniem twierdzić, że nowy wóz strażacki znajduje się w odpowiedzialnych rękach druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turzy Małej, którzy przez wiele lat swej działalności udowodnili, że zawsze można liczyć na ich pomoc.

Opracowanie:

M. Ernest

st. kpt. J. Dryll

Zdjęcia:

OSP Turza Mała